Turystyka

Dwóch turystów zastrzelonych w Egipcie

W Egipcie zastrzelono dwóch turystów pochodzących z Izraela oraz ich przewodnika. Gdzie doszło do ataku i jakie były motywy napastnika?

Dwóch turystów zastrzelonych w Egipcie
Dwóch turystów zastrzelonych w Egipcie

Tragedia w Egipcie: Zastrzelono dwóch turystów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela podkreśliło, że współpracuje z władzami egipskimi w celu jak najszybszego powrotu izraelskich obywateli do kraju.

Atak miał miejsce dzień po tym, jak palestyńska grupa zbrojna Hamas przeprowadziła bezprecedensowy atak na południowy Izrael, wysyłając setki uzbrojonych bojowników przez granicę z Gazy i odpalając tysiące rakiet. Informuje się o co najmniej 350 ofiarach śmiertelnych po stronie Izraela.

Egipt był pierwszym arabskim krajem, który zawarł pokój z Izraelem w 1979 roku. Jednak izraelska polityka wobec Palestyńczyków sprawia, że jest ona niepopularna wśród wielu Egipcjan. W czerwcu egipski funkcjonariusz policji zastrzelił trzech izraelskich żołnierzy w pobliżu granicy obu krajów. Egipt utrzymywał, że doszło do wymiany ognia między funkcjonariuszem a żołnierzami podczas pościgu za przemytnikami narkotyków, podczas gdy Izrael twierdził, że było to atak terrorystyczny.

Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się do Egiptu, powinieneś sprawdzić, czy w danym obszarze jest bezpiecznie. Przyda ci się również garść informacji o tym, co zabrać do tego kraju. Osoby planujące wycieczkę do południowej Afryki powinny przemyśleć, czy zamiast Egiptu nie lepiej wybrać się obecnie do Tunezji.

4.9 / 5. Ocen: 90

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button