WczasyTurystyka

Ekspert radzi: Ibiza idealna na wrześniowy wyjazd

Polacy lubią wyjeżdżać na zagraniczne wakacje we wrześniu. Ekspertka od turystycznych trendów uważa, że w tym miesiącu bardzo dobrze jest zdecydować się na wypoczynek na Ibizie.

Ekspert radzi: Ibiza idealna na wrześniowy wyjazd
Ekspert radzi: Ibiza idealna na wrześniowy wyjazd

Gdzie we wrześniu na wakacje? Ekspertka wskazuje Ibizę

Wrzesień jest idealnym miesiącem na wyjazd, zwłaszcza dla tych, którzy nie są związani szkolnymi wakacjami i szukają ciepłych i słonecznych miejsc. Mimo końca lata, wiele destynacji nadal cieszy się piękną pogodą. Warto na naszej stronie sprawdzić wakacje last minute na Ibizę, by znaleźć dla siebie wymarzoną ofertę.

Laura Lindsay pracująca dla Skyscanner zaleca Ibizę jako pierwszy wybór na wrześniowy wyjazd. Ta piękna wyspa na Balearach oferuje wiele atrakcji nie tylko dla miłośników klubów nocnych. Można tu spacerować po historycznym centrum Dalt Vila, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto również odwiedzić lokalny rynek oraz odkryć najlepsze plaże na Ibizie, by zrelaksować się na piasku i cieszyć się słońcem. Dla wybierających się w to miejsce przygotowaliśmy poradnik: Co zobaczyć na Ibizie.

Warto odwiedzić Ibizę we wrześniu, ponieważ średnie temperatury wynoszą około 27 stopni Celsjusza, a wyspa nadal cieszy się dużą ilością słonecznych dni. Choć sezon imprezowy może być już zakończony, bary i klubu nadal są otwarte, tylko z mniejszą liczbą turystów. Dla wielu osób będzie to kolejny przekonujący atut.

Co równie istotne, na Ibizę we wrześniu można znaleźć stosunkowo tanie loty – znacznie przystępniejsze cenowo od tych wakacyjnych.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

A jeśli nie Ibiza, to… Chorwacja!

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić we wrześniu, jest Chorwacja. Ten kraj nad Adriatykiem słynie z gotyckich katedr, zabytków z okresu Związku Radzieckiego oraz urokliwych miasteczek z brukowanymi uliczkami. Chorwacja ma również wiele pięknych plaż otoczonych bujnymi lasami, gdzie można przedłużyć letnią atmosferę i odpocząć na ukrytych zatoczkach. Na wyspie Nin znajduje się plaża Kraljicina, która słynie z długiego piaszczystego brzegu i barów plażowych. Natomiast plaża Sakarun oferuje ponad 800 metrów piaszczystej plaży otoczonej sosnowymi drzewami.

W Chorwacji jest wiele atrakcji dla osób poszukujących wakacyjnej rozrywki. Można odkrywać niesamowite chorwackie wyspy, korzystać z uroków plaży oraz zwiedzać tętniące życiem miasta.

Miłośnicy taniego podróżowania na pewno we wrześniu znajdą dla siebie interesującą ofertę. Z kolei tych bardziej wymagających zachęcamy do sprawdzenia ofert all-inclusive.

wakacje oferta 2024
Nowa oferta wakacji na rok 2024

5 / 5. Ocen: 39

To Cię może zainteresować

Back to top button