Turystyka

Enter Air i TUI tworzą linię lotniczą Fly4

Enter Air stworzy z niemieckim TUI linię lotniczą Fly4, która będzie dostarczała samoloty wraz z załogą. – Na rynku linii lotniczych, pomimo tego, że jest ich dosyć dużo, to jednak dostępność samolotów, szczególnie w szczycie sezonu, jest zbyt mała, a jakość usług niezadowalająca – powiedział dyrektor generalny Enter Air Grzegorz Polaniecki. Siedziba nowej linii lotniczej będzie mieścić się w Irlandii.

Enter Air tui

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pod koniec września br. wydał zgodę na koncentrację. Polega ona – jak mogliśmy przeczytać na stronie UOKiK – na utworzeniu przez Enter Air sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz TUI Beteiligungs GmbH z siedzibą w Hanowerze wspólnego przedsiębiorcy, który „będzie dostawcą na rzecz odbiorców komercyjnych (nie będących konsumentami) usług najmu samolotów lub/oraz usług lotów czarterowych”.

Nowa linia lotnicza Fly4

Dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Enter Air tworzy z TUI linię lotniczą Fly4, która ma rozpocząć działalność wiosną 2024 roku. Siedziba linii lotniczej będzie mieścić się w Irlandii.

Z naszym partnerem, czyli niemieckim TUI, tworzymy w Irlandii linię lotniczą Fly4, która będzie dostarczała samoloty wraz z załogą dla nas oraz dla innych linii lotniczych. Niedawno dostaliśmy zgodę UOKiK na to przedsięwzięcie. Na rynku linii lotniczych, pomimo tego, że jest ich dosyć dużo, to jednak dostępność samolotów, szczególnie w szczycie sezonu, jest zbyt mała, a jakość usług niezadowalająca – wyjaśnił Polaniecki.

Dyrektor generalny Enter Air przekazał, że to, jaka będzie ostateczna struktura właścicielska spółki, jest jeszcze przedmiotem ustaleń.

Chcielibyśmy mieć większościowy udział. Jednym z najważniejszych rynków, na których będziemy działali wspólnie z TUI, będzie Wielka Brytania i wydaje się, że łatwiejsze będzie funkcjonowanie na tym rynku spółki irlandzkiej niż polskiej. Planujemy rozpocząć działalność wiosną 2024 roku, prawdopodobnie od 4 samolotów – powiedział.

W 2019 roku Enter Air kupił za 2 mln dolarów 49 proc. akcji szwajcarskiej linii lotniczej Chair Airlines.

Tanie oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty tanich wakacji last minute. Ceny już od 990 PLN na 7 dni za osobę z pełnym wyżywieniem. Oferty tylko sprawdzonych biur podróży!

last minute wczasy

O Enter Air

Z ostatnich dostępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Enter Air w pierwszym kwartale 2023 roku w polskich portach lotniczych w ruchu krajowym i międzynarodowym obsłużył 115 495 pasażerów.

Na pierwszym miejscu sklasyfikowano irlandzkiego Ryanaira – ponad 3,1 miliona pasażerów. Drugie miejsce zajęły Polskie Linie Lotnicze LOT – blisko 2,2 miliona pasażerów. Ostatnie miejsce na podium przypadło węgierskiej linii Wizz Air – nieco ponad 2 miliony.

Enter Air realizuje połączenia, latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Przewoźnik posiada siedem stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Firma współpracuje z czterema największymi w Polsce biurami: TUI, Rainbow, Itaką i Coral Travel oraz ponad 20 europejskimi biurami podróży.

Źródło: TVN24

5 / 5. Ocen: 11

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button