Turystyka

Gdzie jest najwięcej kieszonkowców? W tych krajach trzeba uważać!

Specjaliści od ubezpieczeń podróżnych przygotowali najnowsze zestawienie krajów, w których turyści są najbardziej narażeni na utratę pieniędzy ze względu na działalność kieszonkowców.

Gdzie jest najwięcej kieszonkowców? W tych krajach trzeba uważać!
Gdzie jest najwięcej kieszonkowców? W tych krajach trzeba uważać!

Gdzie najwięcej kieszonkowców w Europie? Polska świeci przykładem!

Według indeksu kieszonkowców w Europie opracowanego przez Quotezone, Włochy najbardziej narażają turystów na kradzieże. W 2022 roku odwiedzający Koloseum, Fontannę di Trevi i Panteon w Rzymie, Katedrę w Mediolanie i Galerię Uffizi we Florencji wspomnieli o kradzieży przedmiotów w 1906 recenzjach podróżnych. Oznacza to 463 wzmianki o kradzieżach na milion odwiedzających najważniejsze atrakcje turystyczne we Włoszech – najwyższy odsetek spośród wszystkich krajów europejskich.

Francja zajmuje drugie miejsce pod względem liczby wzmianek o kieszonkowcach – 283 na milion odwiedzających. Wszystkie atrakcje, które monitorowała firma Quotezone, znajdują się w Paryżu, a więc nie było to tak, jak w przypadku Włoch, gdzie badano różne obszary kraju.

Na trzecim miejscu w niechlubnym rankingu kieszonkowców znalazła się Holandia. Co ciekawe, mimo reputacji Barcelony jako miasta kieszonkowców, Hiszpania zajmuje dopiero szóste miejsce na liście. Liczba wzmianek o kradzieżach jest w tym kraju aż pięciokrotnie niższa niż we Włoszech!

Kraje, które odnotowały najmniejszą liczbę zgłoszeń kradzieży kieszonkowców, to Irlandia z 30 wzmiankami na milion odwiedzających oraz Polska z 18.

Firma Quotezone w swoich badaniach wykorzystała opinie podróżnych, aby obliczyć liczbę wzmianek o kradzieżach kieszonkowców w pięciu najpopularniejszych atrakcjach turystycznych danego kraju. W ten sposób utworzono ranking państw, gdzie turyści są najbardziej narażeni na działalność kieszonkowców.

Co zrobić, by w wakacje nie stracić portfela?

Kradzieże mogą się zdarzyć wszędzie, a popularne miejsca turystyczne są wygodnym celem dla przestępców, którzy chcą ukraść portfele i portmonetki wczasowiczów, kiedy ci są zajęci podziwianiem zabytków” – mówi Greg Wilson, założyciel i dyrektor generalny Quotezone. „Złodzieje wykorzystują fakt, że mogą poruszać się po tłumie niezauważenie” – dodaje.

Co w takim razie należy zrobić, aby podczas kolejnych wakacji jak najlepiej zabezpieczyć się przed kradzieżą portfela i wszystkiego, co w nim przechowujemy? Wilson rekomenduje, aby turyści zostawiali cenne przedmioty, takie jak kosztowności, w sejfie w hotelu. Sugeruje również podróżowanie z bezpieczną torebką na ramię z zamknięciem na zamek błyskawiczny, aby chronić telefony i portfele.

5 / 5. Ocen: 91

Back to top button