Turystyka

Jakie leki wziąć do Egiptu? Lekarstwa, które mogą się przydać

W Egipcie większość leków można nabyć bez recepty, co ułatwia sprawę turystom. Jednak, jak ostrzegają lekarze, niektóre leki powinny być kupowane z ostrożnością. Farmaceuci w Hurghadzie nie zawsze są wykwalifikowanymi specjalistami, co może prowadzić do polecania niewłaściwych leków lub antybiotyków, co dla niektórych osób może skończyć się nie najlepiej.

egipt jakie leki
Jakie leki wziąć do Egiptu? Lekarstwa, które mogą się przydać

Egipscy lekarze mają też tendencję do przepisywania antybiotyków nawet na katar, więc zawsze warto dopytać, co dokładnie przepisano. W przypadku poważniejszych dolegliwości turystom poleca się skorzystanie z usług The Egyptian Hospital, w którym pracuje Polka Renata. Wystarczy się z nią skontaktować, a samochód zostanie wysłany, by zabrać pacjenta do szpitala.

Lista leków w Egipcie – Które wziąć ze sobą?

Poniżej znajduje się lista leków dostępnych w Egipcie, które mogą być przydatne podczas podróży:

 • Strepsils – ok 60-70 LE – do gardła
 • Larypro – 20 LE (20 tabletek) – do gardła
 • Rani – do rozpuszczenia w wodzie – 15 LE (6 saszetek); 3 LE (saszetka) – na zgagę
 • Controloc 20 mg – 46 LE (14 tabletek) – na zgagę
 • Voltaren – żel 50g- 25 LE, 100g – 50le – na bóle mięśni i reumatyzm
 • Macrofuran – 100mg 21 LE – na zapalenie pęcherza moczowego
 • Urinex – 9 LE – na zapalenie pęcherza moczowego
 • Betaderm – krem – ok. 7 LE – na alergię
 • Calcium – (wapno w tabletkach) – od 10 do 45 LE w zależności od rodzaju – na alergię
 • Panthenol – (maść) – 29 LE (egipskie) – na oparzenia słoneczne
 • Gynera – 60 LE – tabletki antykoncepcyjne
 • Jasmine – 78 LE – tabletki antykoncepcyjne

Warto zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, plastry, Nifuroksazyd, Akutol, Octenisept oraz leki, które bierzecie regularnie. W przypadku przewożenia większej ilości leków warto mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza.

Tanie oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty tanich wakacji last minute. Ceny już od 990 PLN na 7 dni za osobę z pełnym wyżywieniem. Oferty tylko sprawdzonych biur podróży!

last minute wczasy

Jeżeli przytrafi nam się tak zwana Zemsta Faraona, czyli bóle brzucha, to probiotyki mogą okazać się na wagę złota.

egipt faraon

Jakie leki warto kupić w Egipcie

W Egipcie można kupić wiele leków bez recepty, a ceny są zdecydowanie niższe niż w Polsce. Bardzo popularnym suplementem diety jest Pantogar, który kosztuje około 150 zł w Polsce, a w Egipcie można go kupić za 85 LE. Leki najlepiej kupować w dużych aptekach, takich jak El Ezaby, które mają wiele filii w różnych miastach Egiptu.

Pracownicy aptek są profesjonalistami i mogą pomóc w wyborze odpowiednich leków. Warto dokładnie oglądać opakowania, ponieważ na niektórych z nich są wytłoczone ceny. Można też zamówić dostawę leków dzwoniąc pod numer telefonu #19600 na terenie Hurghady, Kairu, Aleksandrii i Sharm el Sheikh.

ZOBACZ: Wakacyjna apteczka, co zabrać na wczasy?

Jakie leki można zabrać do Egiptu

Podróżujący do Egiptu powinni zabrać leki przeciwbólowe, plastry oraz leki, które biorą regularnie. Warto również zabrać Nifuroksazyd, Akutol oraz Octenisept. Przy większej ilości leków, warto mieć zaświadczenie od lekarza. Należy pamiętać, że zabronione jest wwożenie do Egiptu większej ilości leków przeciwbólowych, które mogą zostać uznane za narkotyk. Leki na bazie tramadolu są całkowicie zabronione, a za ich wwożenie grozi kara śmierci.

5 / 5. Ocen: 44

Back to top button