TurystykaMorze

Kosztowne wakacje – po rejsie dostała rachunek na ponad 5000 zł!

Każdy z nas uwielbia być w kontakcie z bliskimi podczas wakacji, zwłaszcza na egzotycznym rejsie. Jednak, jak pokazał przypadek Molly Saxton, nieostrożne korzystanie z telefonu na pokładzie statku może skończyć się druzgocącym rachunkiem.

W tym artykule dowiemy się, jak Molly odkryła, że jej miesięczny rachunek za telefon był 3290% wyższy niż zwykle, oraz jak uniknąć podobnych kosztów podczas rejsu.
Po rejsie dostała rachunek na ponad 5000 zł. Co zrobić, by nie skończyć tak samo?

Rachunek za telefon większy niż koszt wakacji

Molly Saxton, 24-letnia pasażerka rejsu po Karaibach, nie zdawała sobie sprawy, że jej pragnienie pozostania w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi poprzez media społecznościowe i wiadomości tekstowe może oznaczać wydanie fortuny. Po powrocie do domu Molly odkryła, że jej rachunek za telefon był aż o 3290% wyższy niż zwykle. Zapłaciła więcej o ponad 5000 złotych!

Zdruzgotana pasażerka wyjaśnia: „Przed wakacjami zapłaciłam za pakiet danych i wiadomości tekstowych, aby utrzymać niższe koszty komunikacji na statku. Spodziewałam się, że przekroczę te limity, ale nie martwiłam się zbytnio, ponieważ oczekiwałam, że mój operator telefonii komórkowej zastosuje limit wydatków lub przynajmniej powiadomi mnie, jeśli ryzykuję przekroczenie limitu„.

Spodziewałam się nieco wyższego rachunku ze względu na korzystanie z telefonu za granicą, ale nigdy nie przypuszczałam, że będzie on aż tak wysoki – za tę kwotę mogłabym pojechać na kolejne wakacje” – dodaje.

Wysokie koszty korzystania z telefonu na rejsie wynikały z nadmiernego korzystania z pakietu danych i wiadomości tekstowych, a także przypadkowego roamingu na morzu.

Jeżeli lecisz na wakacje zagraniczne i boisz się wysokich kosztów związanych z korzystaniem ze smartfona, pamiętaj o kilku dobrych radach:

  1. Zawsze pamiętaj o włączeniu trybu samolotowego po wejściu na pokład statku, aby nie połączyć się z usługami na morzu.
  2. Pobierz filmy, muzykę i książki przed wyjazdem, aby korzystać z aplikacji offline w trybie samolotowym.
  3. Możesz połączyć się z Wi-Fi na statku, ale będziesz musiał zakupić dostęp do sieci.
  4. Skontaktuj się z dostawcą swojej sieci komórkowej, aby sprawdzić, czy mają jakieś specjalne plany dla klientów podróżujących w rejs.
  5. Sprawdź u swojego dostawcy, ile to będzie kosztować, ponieważ opłaty roamingowe mogą się różnić w zależności od krajów, w których będziesz się zatrzymywać.
  6. Korzystaj z Wi-Fi, ilekroć to możliwe, gdy jesteś w porcie.
wakacje egzotyka oferty tanio
Oferta najtańszych wakacji egzotycznych

5 / 5. Ocen: 35

Back to top button