LotyTurystyka

Lotnisko Gatwick odwołuje 164 loty. Wszystko przez powrót COVID-19!

Gatwick Airport w Londynie zmaga się z kolejnymi utrudnieniami z powodu zachorowań wśród kontrolerów ruchu lotniczego. Tym razem przyczyną ograniczenia lotów na drugim co do wielkości lotnisku w Wielkiej Brytanii jest COVID-19.

Lotnisko Gatwick odwołuje 164 loty. Wszystko przez powrót COVID-19!
Lotnisko Gatwick odwołuje 164 loty. Wszystko przez powrót COVID-19!

Gatwick: Odwołane loty do niedzieli, COVID znowu atakuje!

Ograniczenia lotów na Gatwick będą obowiązywać do niedzieli, a na lotnisku wprowadzono dzienny limit 800 lotów. Oznacza to, że każdego dnia będzie można wykonane tylko 800 lotów startujących lub lądujących. W wyniku ograniczeń, 164 loty zostaną odwołane. Gatwick ma nadzieję, że wprowadzenie limitów pomoże uniknąć nagłych odwołań lotów i zapewni większą pewność pasażerom.

Ograniczenia lotów na Gatwick mają wpływ na pasażerów podróżujących do i z tego lotniska. Już w poniedziałek 50 lotów, głównie obsługiwanych przez easyJet, zostało przekierowanych lub odwołanych. Niektórzy pasażerowie musieli zmagać się z wielogodzinnymi opóźnieniami.

wakacje oferta 2024
Nowa oferta wakacji na rok 2024

Ryanair na Gatwick: 65 lotów mniej, niż zwykle!

Ograniczenia lotów na Gatwick mają również wpływ na linie lotnicze British Airways i Ryanair, które będą zmuszone odwołać część swoich lotów. W piątek przewiduje się największe zakłócenia, gdy planowanych będzie o 65 lotów mniej niż zwykle.

Stewart Wingate, dyrektor generalny Gatwick Airport, określił wprowadzenie ograniczeń jako trudną decyzję, ale podkreślił, że pozwoli to liniom lotniczym na realizację niezawodnych programów lotów, co daje pasażerom większą pewność, że nie będą musieli zmagać się z nagłymi odwołaniami.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Gatwick intensywnie współpracuje z NATS (firma świadcząca usługi kontroli ruchu lotniczego) w celu zwiększenia odporności w wieży kontroli lotów i zapewnienia jak najmniejszych zakłóceń. Przed podróżą, pasażerowie powinni sprawdzić status swojego lotu u przewoźnika lotniczego.

ZOBACZ: Golem atrakcje | Phuket najlepsze plaże | Ferie w ciepłych krajach

5 / 5. Ocen: 91

Back to top button