MiastoAtrakcjeWczasy

Marradi – miejsce w Toskanii dla tych, którzy chcą odetchnąć

Marradi, położone w Toskanii, jest miejscem, w którym można złapać oddech i odpocząć od zgiełku codziennego życia. Ta malownicza miejscowość we Włoszech oferuje wiele pięknych zabytków i atrakcji dla turystów.

Marradi - miejsce w Toskanii dla tych, którzy chcą odetchnąć
Marradi – miejsce w Toskanii dla tych, którzy chcą odetchnąć

Opactwo Santa Reparata w Salto

Religijny kompleks Santa Reparata w Salto datuje się na XI wiek, chociaż wielokrotnie był odbudowywany. Mimo romańskiej fasady i dzwonnicy, wnętrze zachwyca niezwykłą dekoracją w stylu barokowym. To miejsce jest ważnym miejscem kultu i przyciąga wielu pielgrzymów.

Teatr

Teatr w Marradi został założony pod koniec XVIII wieku i służył jako siedziba Akademii Animosi do 1938 roku. Dzisiaj jego drzwi otwierają się na uroczystości, wystawy i spotkania, a także jest wykorzystywany jako szkoła tańca, laboratorium teatralne, sala nagraniowa, dyskoteka i kino. Jest to miejsce, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Piazza delle Scalelle

Piazza delle Scalelle to centralne miejsce w Marradi, które jest artystycznie fascynujące. Wiele budynków, które się na nią wychodzą, zostało zbudowanych w różnych wiekach. Zaczynając od Palazzo Fabroni z XVII wieku, aż do Palazzo di Credito Romagnolo z XIX wieku, zbudowanego w stylu neomediewalnym. Ta urocza plac jest sercem miasta i pełna jest kawiarni, restauracji i sklepów.

Palazzo Torriani

Palazzo Torriani został zbudowany przez rodzinę Razzi pod koniec XVI wieku na ruinach wieży pre-rzymskiej. Jednak zadanie okazało się zbyt trudne, dlatego postanowili sprzedać ten pałac rodzinie Torriani, która przybyła z Mediolanu po wygnaniu przez rodzinę Visconti. Pałac został zniszczony podczas okupacji nazistowskiej, ale dzięki niedawno przeprowadzonym renowacjom odzyskał swoje pierwotne piękno. Obecnie można znaleźć tutaj luksusowy hotel z trzema apartamentami, ale zewnętrzni goście mogą również odwiedzić Pałac Torriani (tylko po wcześniejszym umówieniu).

wakacje na raty kredyt
Wakacje na raty zero procent

Inne atrakcje

Oprócz wymienionych powyżej miejsc, Marradi oferuje także wiele innych interesujących atrakcji. Warto odwiedzić muzeum miejskie, które mieści się w Palazzo Torriani i prezentuje wiele cennych eksponatów z historii miasta. Na terenie miasta znajduje się także kościół Santa Maria degli Angeli, który słynie z pięknej fasady i bogatej dekoracji wnętrza. Dla miłośników przyrody zalecamy wybrać się na spacer do Parku Regionu Casentino, który oferuje malownicze trasy turystyczne i piękne krajobrazy.

Osoby planujące wakacje we Włoszech, które szukają miejsc znacznie spokojniejszych od najpopularniejszych kierunków turystycznych tego kraju, na pewno powinny wziąć pod uwagę gminę Marradi jako potencjalne miejsce do odwiedzenia.

5 / 5. Ocen: 105

Back to top button