WyspaTurystyka

Najszybciej rozwijające się wyspiarskie kierunki w Grecji

Decydując się na urlop w Grecji, warto poznać, które wyspy w roku bieżącym cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Grecki rynek turystyczny odnotowuje znaczący wzrost liczby przybywających gości, a niektóre miejsca wyróżniają się dynamicznym rozwojem.

Zachód słońca nad turkusem Morza Egejskiego
Najszybciej rozwijające się wyspiarskie kierunki w Grecji

Kawala i Saloniki: Liderzy wzrostu

Stąd wynika, że regionalne lotniska w Grecji przeżywają prawdziwe oblężenie. Kawala z ogromnym wzrostem przybyłych turystów o 21,2% w stosunku do zeszłego roku oraz Saloniki z imponującym wynikiem 19,5% umacniają swoją pozycję na liście ulubionych przez podróżnych miejsc.

Dlaczego Greckie wyspy przyciągają turystów?

  • Bliskość kultury i historii: Wyspy greckie oferują bogate dziedzictwo kulturowe, które przyciąga miłośników historii.
  • Malownicze krajobrazy: Krystalicznie czyste wody, piękne plaże oraz malownicze zatoki to magnesy dla amatorów fotografii i plażowania.
  • Gastronomia: Grecka kuchnia z jej świeżymi produktami i tradycyjnymi przysmakami jest wściekle popularna wśród turystów z całego świata.

Wyjątkowe miejscowości

„Każda wyspa ma swój unikatowy charakter i historię, co oferuje turystom szeroki wachlarz możliwości.”

Dodatkowo, Chania i Zakintos dołączyły do grona pięciu najdynamiczniej rozwijających się destynacji, z wzrostem odpowiednio o 10,9% i 9,4%.

Tanie oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty tanich wakacji last minute. Ceny już od 990 PLN na 7 dni za osobę z pełnym wyżywieniem. Oferty tylko sprawdzonych biur podróży!

last minute wczasy

Jak wygląda sytuacja na pozostałych wyspach?

Wzrost ruchu turystycznego jest obserwowany niemal na każdej wyspie greckiej, z wyjątkiem Mykonos, które zanotowało niewielki spadek o 1,9%. To jednak nie umniejsza faktu, że Grecja jako całość rozwijają swój potencjał turystyczny.

Popularność Grecji poza sezonem

Wakacje w listopadzie? Turyści coraz chętniej odkrywają uroki greckich wysp także poza tradycyjnym sezonem letnim. Wzrost zainteresowania turystycznego w tym okresie wyniósł znaczące 9,4% w stosunku do zeszłego roku.

Tanie wycieczki objazdowe

Zobacz ofertę najtańszych wycieczek objazdowych od zaufanych biur podróży. Ceny już od 1200 PLN za tydzień z wyżywieniem i ubezpieczeniem!

wycieczki objazdowe tanio

Wzrost turystyki a pandemia

Analizując dane sprzed pandemii, dostrzegamy, że niektóre lotniska, jak na przykład Aktion, zanotowały znaczący wzrost – tutaj aż o 64,1%. Wynika to z rosnącego zainteresowania odwiedzania mniej znanych miejsc, które teraz zyskują na popularności.

Lotniska – wrota do greckich wakacji

Saloniki, z 6,12 milionami obsłużonych pasażerów, oraz Rodos (5,98 miliona pasażerów) i Korfu (4,02 miliona pasażerów) znajdują się na czele listy lotnisk, przez które przewinęło się najwięcej gości. Wynika to z coraz lepszej infrastruktury i dostępności tych miejsc.

Podsumowanie trendów turystycznych w Grecji

Grecja bez wątpienia cieszy się niesłabnącą popularnością, a inwestycje w turystykę i promocję kulturową przynoszą oczekiwane efekty. Wieloraki wzrost liczby przybywających turystów to pozytywny sygnał dla przyszłości branży, która stale się rozwija i oferuje coraz więcej atrakcji dla różnorodnych grup podróżnych.

wakacje najlepsze hotele 2024
Najlepsze hotele w Turcji. Tylko sprawdzone oferty!

ZOBACZ: Najlepsze wyspy w Chorwacji | Wakacje.pl opinie | Wakacje na Ferie 2024

Źródło: rp.pl

5 / 5. Ocen: 44

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button