LotyTurystyka

Nie będzie powrotu Monarch Airlines. Co dalej z tymi liniami?

Prawdopodobnie nie doczekamy się szybkiego powrotu linii lotniczych Monarch Airlines. Spółka zapowiadała wznowienie działalności, jednak zdaje się, że obecnie nie jest ono możliwe. Co więcej – zarządzający marką usunęli wszystkie konta firmy z mediów społecznościowych, a dziennikarzy odsyłają z długimi listami pytań bez odpowiedzi.

Nie będzie powrotu Monarch Airlines. Co dalej z tymi liniami?
Nie będzie powrotu Monarch Airlines. Co dalej z tymi liniami?

Wznowienie działalności nie dla Monarch Airlines

Monarch Airlines to brytyjska linia lotnicza, która została założona w 1967 roku. Przez lata firma zdobyła sobie reputację jako jedna z najważniejszych linii lotniczych w Wielkiej Brytanii. W 2017 roku spółka ogłosiła upadłość, co doprowadziło do zakończenia jej działalności.

W ostatnich latach pojawiły się doniesienia o grupie inwestorów, która planowała wznowić działalność Monarch Airlines. Grupa ta miała ambitne cele, które obejmowały odnowienie marki i ponowne wprowadzenie linii lotniczej na rynek. Wielu osób z entuzjazmem zareagowało na te wieści.

Niestety, po zaledwie kilku tygodniach od ogłoszenia prób wznowienia Monarch Airlines, zarząd firmy poinformował, że plany spaliły na panewce. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej spółki wyjaśniono, że wyczerpał się początkowy kapitał inwestycyjny, a poszukiwanie alternatywnych dróg finansowania nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Dezaktywacja kont w mediach społecznościowych i odmowa udzielania wywiadów sygnalizują brak natychmiastowych możliwości kontynuacji projektu. Tym samym wiadomo, że maszyny Monarch Airlines w najbliższym czasie nie pojawią się na niebie.

ZOBACZ: Wakacje w Turcji

5 / 5. Ocen: 41

To Cię może zainteresować

Back to top button