PogodaTurystyka

Niszczycielskie deszcze w Hiszpanii: Śmierć i podróżniczy chaos

Rekordowe deszcze spowodowały śmierć co najmniej dwóch osób i chaos w podróżach w Hiszpanii. Opady deszczu spowodowane przez zjawisko DANA (izolowana depresja na wysokim poziomie) spowodowały powodzie w centrum kraju.

Niszczycielskie deszcze w Hiszpanii: Śmierć i podróżniczy chaos
Niszczycielskie deszcze w Hiszpanii: Śmierć i podróżniczy chaos

Gwałtowne opady w centrum Hiszpanii

Co najmniej dwie osoby zginęły, a jedna jest zaginiona w wyniku powodzi w centrum Hiszpanii spowodowanej przez zjawisko DANA. W regionie Madrytu, zespoły ratownicze musiały zwiększyć wysiłki, aby pomóc kierowcom i mieszkańcom dotkniętym powodzią.

Z gwałtownych deszczów wynikających z zjawiska DANA wynikł chaos w transporcie lotniczym, kolejowym i drogowym. W niedzielę ogłoszono czerwoną alert dla regionu Madrytu, a ludność została wezwana do pozostania w swoich domach. Spodziewane są kolejne opady deszczu w poniedziałek.

W miejscach takich jak turystyczne miasto Toledo, spadło tak dużo wody, że powstały małe wodospady na obszarach ze schodami.

Madryt nie był jedynym regionem dotkniętym przez burzę deszczową. Strażacy w Katalonii udostępnili zdjęcia lotnicze, które pokazują obszerne zalane obszary. Dziesiątki osób zostało uratowanych z pojazdów, a drogi i linie kolejowe zostały zamknięte.

Oficjele powiedzieli, że prawdopodobnie zostanie pobity rekord opadów deszczu w Madrycie z 1972 roku, który wynosił 87 litrów na metr kwadratowy. Hiszpańska liga piłki nożnej poinformowała, że odwołany zostaje mecz Atletico Madryt – Sevilla po uwzględnieniu ostrzeżeń ze strony służb meteorologicznych i rekomendacji władz miejskich Madrytu.

5 / 5. Ocen: 91

Back to top button