PogodaTurystyka

Piorun zabił dwie osoby na plaży w Meksyku [WIDEO]

Wstrząsające wideo pokazuje moment, w którym piorun uderza w dwie osoby na plaży Maruata w Meksyku. Wydarzenie to miało tragiczne skutki, prowadząc do śmierci obu ofiar. Przerażeni plażowicze krzyczeli i uciekali w panice przed szalejącą burzą.

Piorun zabił dwie osoby na plaży w Meksyku [WIDEO]
Piorun zabił dwie osoby na plaży w Meksyku [WIDEO]

Burza w Meksyku: Dwie osoby zginęły na plaży [WIDEO]

Według lokalnych władz, jedną z ofiar była 33-letnia Elvia de Jesus, turystka z Guanajuato. Kobieta ta została trafiona przez piorun, gdy wyszła z wody i podążała za swoim mężem. Mimo prób reanimacji ze strony jej męża i przybyłych na miejsce ratowników, zmarła na miejscu. Drugą ofiarą był Felix Andres, sprzedawca hamaków z pobliskiego stanu. Mężczyzna ten także zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Plaża Maruata, znana również jako Playa Maruata, jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w Michoacan. Składa się z trzech sąsiadujących plaż, zatopionych między górami i zatoczkami. To popularne miejsce do nurkowania, pływania oraz opalania się na złocistym piasku i w turkusowych wodach.


Burzowa pogoda na wakacjach. Czy pioruny zawsze są groźne?

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA, szanse na bycie trafionym piorunem w ciągu roku wynoszą mniej niż jeden na milion, a tylko około 10% osób trafionych przez piorun umiera, najczęściej z powodu zawału serca. Bezpośrednie uderzenie pioruna często jest śmiertelne, ale piorun może również powodować inne obrażenia poprzez uderzenie obiektu, którym dotyka ofiara, odbicie się od obiektu na ofiarę lub uderzenie w ziemię, a następnie przeniesienie prądu przez grunt do ofiary.

Podczas burzy z wyładowaniami elektrycznymi, wyładowania energii mogą również przenikać do góry z obiektów znajdujących się blisko ziemi. Ludzie mogą również doznać obrażeń od dźwięku pioruna, takich jak pęknięcie błony bębenkowej oraz od upadku lub uderzenia o obiekt.

W przypadku przebywania na zewnątrz podczas burzy z piorunami, nigdy nie powinno się leżeć na ziemi, ponieważ prądy elektryczne mogą być śmiertelne nawet w odległości ponad 30 metrów od miejsca uderzenia. Warto również unikać pobytu pod drzewami. W ostateczności, gdy nie ma innej możliwości, należy przyjąć pozycję skuloną z nogami razem, kucając nisko, schować głowę i zakryć uszy.

5 / 5. Ocen: 20

Back to top button