Turystyka

Pokonali najdłuższe szlaki USA z… pięciorgiem dzieci!

Rodzina Netteburgów, Danae (44 lata), Olena (44 lata), Lyol (14 lat), Zane (12 lat), Addison (10 lat), Juniper (7 lat) i Piper (2 lata) – jest na najlepszej drodze do ukończenia Świętej Trójcy pieszych szlaków Północnej Ameryki, zwanej Triple Crown, która obejmuje prawie 8000 mil (około 12 900 kilometrów).

Pokonali najdłuższe szlaki USA z... pięciorgiem dzieci!
Pokonali najdłuższe szlaki USA z… pięciorgiem dzieci!

Połączyła ich miłość do wędrówek

Danae i Olen, oboje lekarze, poznali się na studiach medycznych w 2003 roku i pobrali trzy lata później. W 2010 roku para przeniosła się do Czadu, śródlądowego kraju w północnej Afryce, aby prowadzić praktykę lekarską i tam urodzić dzieci, które wszystkie przyszły na świat w USA.

Chociaż para odbyła kilka wycieczek z plecakiem przez lata, w tym wizytę w kanadyjskich Kordylierach po ślubie, to dopiero gdy Juniper, ich czwarte dziecko, miało około dwóch lat, postanowili spróbować długiego szlaku w rodzinnym gronie.

Dzieci miały wtedy dwa, cztery, sześć i dziewięć lat” – mówią Danae i Olen w rozmowie z CNN. „Tego lata odbyliśmy cztery oddzielne, tygodniowe wycieczki i zauważyliśmy, że naszym dzieciakom naprawdę się to podoba!

Pierwszą trasą, którą podjęli, był Szlak West Rim, 30,5-milowy (49-kilometrowy) szlak, który biegnie wzdłuż zachodniej strony Wielkiego Kanionu w Pensylwanii.

Czując się zachęceni entuzjazmem swoich dzieci, kontynuowali wędrówkę Szlakiem Uintas Highline, odległym szlakiem w wysokogórskich terenach Gór Uinta na północno-wschodnim Utah. Po kolejnej udanej rodzinnej wycieczce postanowili zaryzykować i zrobić Szlak Appalachów na początku 2020 roku. Właśnie tak zaczęła się ich przygoda z długim wędrowaniem, która trwa do dzisiaj.

Wyzwanie dla całej rodziny

Przejście przez trzy najbardziej odległe i trudne długodystansowe szlaki w Ameryce byłoby wyzwaniem nawet dla doświadczonego turysty. Jednak próba pokonania ich z kilkorgiem małych dzieci to zupełnie inna para kaloszy. Mimo to, po przejściu zarówno Szlaku Appalachów, który rozciąga się na prawie 2200 mil (3540 kilometrów) od Georgii do Maine, jak i Szlaku Kontynentalnego, który ma 3028 mil (4873 kilometrów) i biegnie od Nowego Meksyku do granicy kanadyjskiej w Montanie, rodzina Netteburgów jest już blisko zrealizowania tego celu.

Obecnie rodzina Netteburgów jest około w połowie trasy na Szlaku Pacyfiku, który rozciąga się na 2653 mile (4270 kilometrów) od granicy z Meksykiem przez Kalifornię, Oregon i Waszyngton do Kanady. Netteburgowie czują się bardzo szczęśliwi, że mogą wędrować po tych ikonicznych szlakach jako rodzina.

A jakie są twoje plany na najbliższe tygodnie czy miesiące? Sprawdź, tanie loty oraz specjalne wakacje last minute, które pozwalają zaoszczędzić ogromne pieniądze!

5 / 5. Ocen: 51

Back to top button