HoteleTurystyka

Ponad 20 z 50 najlepszych hoteli świata znajduje się w Europie. Który wygrał?

Opublikowano listę 50 najlepszych hoteli na świecie. W klasyfikacji znalazło się miejsce dla ponad 20 obiektów w Europie. Kto zwycięzcą? Sprawdź już teraz!

Ponad 20 z 50 najlepszych hoteli świata znajduje się w Europie. Który wygrał?
Ponad 20 z 50 najlepszych hoteli świata znajduje się w Europie. Który wygrał?

Villa Passalacqua – najlepszy hotel świata

Villa Passalacqua została uznana za najlepszy hotel na świecie w 2023 roku. Ta luksusowa willa z 18. wieku położona nad jeziorem Como we Włoszech zachwyca swoimi niezrównanymi widokami i wyjątkowym urokiem. Villa Passalacqua oferuje 24 pokoje rozmieszczone na siedmiu akrach pięknie utrzymanych ogrodów, pełnych oliwek, mimos i róż. Wnętrza willi emanują włoskim rzemiosłem, a oryginalne freski, rzeźby i złote lustra dodają jej blasku i elegancji.

Gratulacje dla Villa Passalacqua za osiągnięcie pierwszego miejsca zaledwie dwa lata po otwarciu” – powiedział Tim Brooke-Webb, Dyrektor Zarządzający The World’s 50 Best Hotels.

Designerski Rosewood Hong Kong na miejscu drugim

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych hoteli znalazł się Rosewood Hong Kong. Ten imponujący 65-piętrowy budynek, położony w dzielnicy sztuki i designu Victoria Dockside, oferuje spektakularne widoki na port. Hotel posiada 413 luksusowych pokoi, 11 restauracji, spa, basen i centrum fitness. Wnętrza są urządzone w nowoczesnym stylu, emanującym skromnym przepychem.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Londyn – tu nie brakuje luksusowych hoteli

Londyn potwierdza swoją reputację globalnego centrum podróży, mając cztery hotele na liście najlepszych hoteli na świecie. Claridge’s (16. miejsce), The Connaught (22. miejsce), NoMad London (46. miejsce) oraz Savoy (47. miejsce) są doskonałymi propozycjami dla wymagających podróżnych. Te hotele oferują nie tylko luksusowe pokoje, ale także wyśmienitą kuchnię i wyjątkową atmosferę.

Najlepsze hotele w Szkocji i Francji – które miejsca wyróżniono?

Francja, znana z kultury, mody i kuchni, ma również wiele luksusowych hoteli na swoim terytorium. Le Bristol (29. miejsce), La Réserve (31. miejsce), Cheval Blanc (34. miejsce) i Hôtel de Crillon (50. miejsce) to cztery hotele w Paryżu, które znalazły się na liście najlepszych hoteli na świecie. Każdy z nich oferuje niepowtarzalną atmosferę, elegancję i wyrafinowanie, które są charakterystyczne dla francuskiego stylu życia.

Szkocja reprezentowana jest przez dwa hotele na liście. Gleneagles, który zajmuje 32. miejsce, otrzymał również Nagrodę za Sztukę Gościnności za doskonałe restauracje i doświadczenia kulinarne. Hotel ten oferuje nie tylko luksusowe pokoje, ale także pole golfowe i spa. Drugi hotel, The Newt w Somerset, znajduje się na 37. miejscu i otrzymał nagrodę za Najlepszy Mały Hotel Boutique. Obie te lokalizacje są idealne dla miłośników przyrody i osób poszukujących relaksu w pięknych sceneriach.

wakacje oferta 2024
Nowa oferta wakacji na rok 2024

W jakich krajach Europy najlepsze hotele na świecie?

Oprócz już wymienionych hoteli, lista najlepszych hoteli na świecie w 2023 roku obejmuje również hotele w Atenach, Madrycie i innych częściach Włoch. Te lokalizacje oferują swoim gościom wyjątkowe doświadczenia podróżnicze, piękne krajobrazy i niezapomnianą gościnność. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Europy w celach biznesowych czy wypoczynkowych, z pewnością znajdziesz tu idealne miejsce na pobyt.

5 / 5. Ocen: 91

Back to top button