LotyTurystyka

Strajki na lotniskach i kolejach: Kiedy i gdzie? (Wrzesień i październik 2023)

Obecnie Europa jest miejscem wielu strajków, które są związane z niezadowoleniem pracowników z niskich pensji w obliczu rosnącej inflacji. Wiele z tych strajków ma wpływ na podróżujących, zarówno na lotniskach, jak i w transporcie kolejowym. Dlatego warto być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tych akcji protestacyjnych, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie podróży. Kiedy i gdzie protesty w miesiącach wrzesień i październik 2023?

Strajki na lotniskach i kolejach: Kiedy i gdzie? (Wrzesień i październik 2023)
Strajki na lotniskach i kolejach: Kiedy i gdzie? (Wrzesień i październik 2023)

Francja: Strajki na lotniskach. Wrzesień i październik 2023

Największy związek zawodowy kontrolerów lotów we Francji (SNCTA) ogłosił plany przeprowadzenia strajków na całym terenie kraju 15 września i 13 października. Pierwszy strajk będzie zbiegał się z rozgrywanym w kraju Pucharem Świata w Rugby, który przyciągnie tysiące osób.

Związek skrytykował brak reakcji ze strony władz lotnictwa cywilnego (Direction generale de l’Aviation civile, DGAC) na rosnącą inflację. Akcja może skutkować odwołaniem wielu lotów i wpłynąć na podróże lotnicze z innych krajów, które przelatują nad przestrzenią powietrzną Francji.

Paryż: Strajki w komunikacji miejskiej

Pracownicy metra w Paryżu zagrozili przeprowadzeniem strajków podczas Pucharu Świata w Rugby, który będzie trwał od 8 września do 28 października na Stade de France, w Saint-Denis. Podczas gdy motorniczy pociągów otrzymają premię za dodatkowe kursy obsługiwane podczas imprezy, pracownicy stacji nie otrzymali propozycji dodatkowych wynagrodzeń.

Członkowie związku zawodowego FO-RATP, który reprezentuje pracowników transportu publicznego w Paryżu, zagrozili strajkiem w związku z tą sytuacją. Trwają obecnie negocjacje w tej sprawie.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Włochy: Strajki na lotniskach. Kiedy we wrześniu i październiku?

Pracownicy obsługi naziemnej na lotniskach we Włoszech przeprowadzą 24-godzinny strajk 8 września. Przewiduje się, że do akcji protestacyjnej dołączą również obsługujący bagaże,.

Pracownicy obsługujący bagaże na lotniskach we Włoszech przeprowadzą również 24-godzinny strajk 29 września.

SPRAWDŹ: Ranking biur podróży

16 września we Włoszech strajk kontrolerów lotów

Kontrolerzy lotów na lotniskach we Włoszech przeprowadzą ośmiogodzinny strajk 16 września od godziny 10:00 do 18:00.

Część lotów jest chroniona w trakcie strajków we Włoszech. Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego (ENAC) opublikuje listę gwarantowanych lotów kilka dni przed strajkiem.

Loty zaplanowane na wyjazd przed godziną 10:00 i po godzinie 18:00 nie powinny być dotknięte strajkiem, choć mogą wystąpić pewne skutki uboczne.

Anglia: Strajki Wizz Air w Luton (6 i 13 września)

Pracownicy obsługi naziemnej na lotnisku w Luton ogłosili dwudziestoczterogodzinne strajki 6 września i 13 września. Spowodują „wielkie zakłócenia” dla pasażerów linii lotniczej Wizz Air – informuje związek zawodowy Unite.

Pracownicy obsługi naziemnej linii lotniczej GH London ogłosili strajk w proteście przeciwko złym warunkom pracy i niesprawiedliwemu traktowaniu.

ZOBACZ: Włochy last minute | Wakacje.pl opinie | Gdzie na wakacje w październiku

wakacje oferta 2024
Nowa oferta wakacji na rok 2024

5 / 5. Ocen: 108

To Cię może zainteresować

Back to top button