Turystyka

Sukces turystyki luksusowej w Grecji – inwestycje i wizja przyszłości

Sektor hotelarski w Grecji doświadcza prawdziwego rozkwitu dzięki znaczącym inwestycjom skierowanym w luksusowe obiekty wypoczynkowe. Nowo otwarty hotel ultraluksusowy One&Only w Glifadzie jest przykładem takiej inwestycji, która przyciąga uwagę najzamożniejszych turystów z całego świata.

grecja luksusowe hotele

Greckie inwestycje w jakość i komfort

Glifada, malownicza miejscowość w Attyce, stała się siedzibą dla nowego, wzniesionego za 300 milionów euro ultraluksusowego hotelu One&Only, który otworzy swoje podwoje dla gości już w dniu 11 listopada. Sucha lokalizacja, zaledwie 30 minut jazdy od lotniska w Atenach, wśród leśnego rezerwatu i rozległych pól lawendy, oferuje malownicze widoki na Zatokę Sarońską. Hotel, dysponując 95 bungalowami, 18 rezydencjami i dwoma willami, gwarantuje ekskluzywne warunki pobytu. Dodatkowo, goście mogą delektować się wyśmienitymi potrawami serwowanymi przez szefów kuchni, którym przyznano prestiżowe gwiazdki Michelina.

Tanie wycieczki objazdowe

Zobacz ofertę najtańszych wycieczek objazdowych od zaufanych biur podróży. Ceny już od 1200 PLN za tydzień z wyżywieniem i ubezpieczeniem!

wycieczki objazdowe tanio

Wizja premiera Grecji – luksus i zrównoważony rozwój

Kyriakos Micotakis, premier Grecji, podczas otwarcia hotelu podkreślił znaczenie inwestycji dla kreowania pozytywnego wizerunku kraju i przyciągania klientów o najwyższych oczekiwaniach. Zaznaczył, że priorytetem dla rządu jest wykorzystanie potencjału greckiego wybrzeża, promocja ekskluzywnego turystyki oraz skoncentrowanie na zrównoważonym rozwoju.

„Musimy uczynić Grecję najlepszym kierunkiem na świecie. Możemy to zrobić. Aby tego dokonać, musimy współpracować z najlepszymi” – mówił premier Micotakis, zwracając uwagę na konieczność współpracy w sektorze turystycznym.

Rozwój sieci hotelowej i perspektywy turystyki

Równie ważnym aspektem jest wydłużenie sezonu turystycznego, które pozwoli na całościową operacyjność kurortów przez cały rok. Takie zmiany nie tylko zwiększają atrakcyjność Grecji jako miejsca odpoczynku poza wysokim sezonem letnim, ale również sprzyjają równomiernemu rozłożeniu ruchu turystycznego i ożywieniu gospodarczemu regionu.

Tanie oferty Last Minute

Sprawdź aktualne oferty tanich wakacji last minute. Ceny już od 990 PLN na 7 dni za osobę z pełnym wyżywieniem. Oferty tylko sprawdzonych biur podróży!

last minute wczasy

Podwyższenie oceny inwestycyjnej i zrównoważony rozwój

Premier Grecji chwali również poprawę oceny kredytowej kraju przez agencje ratingowe, co świadczy o wzroście zaufania inwestorów międzynarodowych. Podniesienie oceny inwestycyjnej Grecji do poziomu inwestycyjnego przez S&P Global po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy kraj miał problem z długami, wskazuje na stabilizację i pozytywne perspektywy ekonomiczne.

Dynamiczny rozwój turystyki w Grecji

W kontekście turystyki, Grecja stawia na zrównoważony rozwój, dostępność i harmonijne rozwiązania. Nowa ustawa turystyczna, uchwalona przez grecki parlament, podkreśla znaczenie równomiernego rozkładu turystów oraz dbałość o środowisko. To wszystko umacnia pozycję Grecji jako jednego z najbardziej pożądanych kierunków turystycznych na świecie.

wakacje najlepsze hotele 2024
Najlepsze hotele w Turcji. Tylko sprawdzone oferty!

ZOBACZ: Grecja czy Chorwacja | Kefalonia atrakcje | Grecja która wyspa najładniejsza

5 / 5. Ocen: 11

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button