PogodaTurystyka

Sztorm Daniel: Odwołane loty w Grecji. Co trzeba wiedzieć?

Sztorm Daniel spowodował powodzie zagrażające życiu ludzi w Grecji, Turcji i Bułgarii, prowadząc do zakłóceń w podróżach w całym regionie. Wielu turystów zostało uwięzionych na greckiej wyspie Skiathos, gdzie zostały odwołane loty. Co trzeba wiedzieć, jeśli w najbliższym czasie wybieramy się właśnie do tego miejsca?

Sztorm Daniel: Odwołane loty. Co trzeba wiedzieć?
Sztorm Daniel: Odwołane loty w Grecji. Co trzeba wiedzieć?

Sztorm Daniel sieje zniszczenie i zabija ludzi

Sztorm Daniel nawiedza zachodnią i centralną Grecję od poniedziałku, zaledwie kilka dni po ugaszeniu śmiertelnych pożarów, które trwały ponad dwa tygodnie na północy kraju. Premier Kyriakos Mitsotakis przypisuje zarówno pożary w Grecji, jak i burze zmianom klimatycznym, ostrzegając, że nadchodzące lata będą coraz trudniejsze.

W miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi zginęło co najmniej siedem osób, w tym dwóch turystów, którzy zostali porwani przez powódź na obozowisku w północno-zachodniej Turcji. Dwie osoby zginęły wskutek powodzi w Stambule, a w pobliżu greckiego miasta Volos mężczyzna zmarł po uderzeniu go zawalającym się murem.

Sztorm Daniel w Grecji. Gdzie zakaz ruchu na ulicach?

Władze nakazały zakaz ruchu na ulicach trzech regionów Grecji: Volos, pobliskiego regionu górskiego Pilion i wyspy Skiathos, dopóki burza nie ustanie. Alerty zostały również wysłane na telefony komórkowe mieszkańców środkowej Grecji, łańcucha greckich wysp Sporady i wyspy Evia, zalecając ograniczenie aktywności na zewnątrz ze względu na warunki pogodowe.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Skiathos: Odwołane loty. Co teraz?

W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, wiele lotów na grecką wyspę Skiathos zostało odwołanych. Na stronie internetowej lotniska Skiathos pojawiło się ostrzeżenie o możliwych zmianach w przylocie i odlotach lotów z powodu zjawisk pogodowych.

Turystyczne relacje obrazują bardziej chaotyczną sytuację. „Okropne sceny. Obecnie jesteśmy na lotnisku. Zostaliśmy zamknięci od ponad 12 godzin i nie ma żadnych lotów do czwartku” – pisze amerykański dziennikarz Andrew Callaghan w portalu X.

wakacje oferta 2024
Nowa oferta wakacji na rok 2024

5 / 5. Ocen: 105

Back to top button