TurystykaMiastoWczasy

Wioska w Sardynii zaprasza na darmowy pobyt. Co musisz zrobić?

Czy marzysz o pracy z domu w malowniczych okolicznościach? Teraz masz okazję zamieszkać w miejscu, w którym będziesz opływać w piękno krajobrazu przez trzy miesiące zupełnie za darmo. Włoska wyspa wprowadziła nową inicjatywę, która zaprasza pracowników zdalnych do małej wioski Ollolai na darmowy pobyt. Sprawdziliśmy, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z tej oferty.

Wioska w Sardynii zaprasza na darmowy pobyt. Co musisz zrobić?
Wioska w Sardynii zaprasza na darmowy pobyt. Co musisz zrobić?

Darmowy pobyt w Ollolai we Włoszech

Ollolai to mała wioska położona w centralnej części Sardynii, oddalona od popularnych i często zatłoczonych wybrzeży. Jest swoistą kapsułą czasu, w której wciąż można dostrzec dziedzictwo kulturowe tego kraju. To w tym miejscu można poczuć wyjątkowy styl życia, który przyciąga wielu pracowników od czasu pandemii COVID-19. Właściciele obiektów i turyści szukają coraz bardziej miejsc, które mogą sprostać wymaganiom pracowników zdalnych.

Ollolai oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, ale także bogatą kulturę i tradycję. Organizowane są tutaj targi rolnicze, gdzie mogę kupić świeże składniki, takie jak trufle, a następnie przygotowywać dania z domowej roboty makaronem i gnocchi z pesto.

W ostatnich 100 latach Ollolai zmaga się z problemem spadku liczby ludności – obecnie to 1300 osób, czyli dwa razy mniej niż w ubiegłym wieku. To problem, z którym Włochy borykają się od lat i uważają go za narodowe zagrożenie, zwłaszcza że w 2022 roku odnotowano najniższy wzrost liczby ludności w historii kraju.

wakacje egzotyka oferty tanio
Oferta najtańszych wakacji egzotycznych

W związku z tym kraj stara się przyciągnąć odwiedzających, zarówno na krótkie, jak i długoterminowe pobyty. Inicjatywa „kup dom za 1 euro” przyciągnęła mieszkańców z całego świata, w tym również do Ollolai, gdzie obcokrajowcy inwestowali w odnowienie starych domów.

Teraz burmistrz Columbu zamierza przekształcić Ollolai w centrum dla pracowników zdalnych, do czego przeznaczono 20 000 euro na inwestycje. W ciągu najbliższych dwóch lat wioska będzie gościć jednego pracownika zdalnego na raz przez maksymalnie trzy miesiące (limit dla osób spoza Europy bez wizy). Pracownicy zdalni zainteresowani tym projektem muszą zgłosić się online przed końcem grudnia.

Pracujesz zdalnie? Możesz pracować we Włoszech… bez opłat!

Jeśli marzy ci się poznanie lokalnego życia, Ollolai to idealne miejsce. Pracownicy, którzy tam zamieszkają, będą mieli okazję zamieszkać w domach wcześniej zajmowanych przez rolników i pasterzy, którzy kiedyś spali na podłodze razem ze swoimi zwierzętami. Obecnie te domy są wyposażone w biuro i szybkie łącze internetowe. Jako jedyny pracownik zdalny w okolicy, łatwo nawiązać kontakt z mieszkańcami, którzy chętnie zapraszają na lokalne targi i festiwale.

Gmina pokrywa koszty wynajmu, mediów, rachunków i podatków usługowych dla pracowników zdalnych, ale nie transportu.

wakacje last minute
Aktualna oferta tanich wakacji last minute

Jest jednak mały haczyk, jeśli można go tak nazwać. „To nie jest darmowy wakacyjny pobyt” – mówi Veronica Matta, szefowa lokalnego stowarzyszenia kulturalnego Sa Mata. „Pracownicy muszą mieć potwierdzone doświadczenie jako pracownicy zdalni i muszą zostawić po sobie konkretną pracę – może to być konferencja, eseja, praca badawcza lub film dokumentalny.” Podkreśla, że ​​zachęca się do zgłaszania profesjonalnych pracowników zdalnych z różnych dziedzin: technologii, mediów, finansów, nieruchomości, architektury, a także artystów, pisarzy, muzyków, naukowców i akademików. „Każdy jest mile widziany, pod warunkiem, że jest otwarty na wzajemne porozumienie i zgadza się na pozostawienie dawki wiedzy, która wzbogaci kulturę wioski„.

4.9 / 5. Ocen: 62

Back to top button